2025-03-04
Kíváncsi vagy rá, mely országokból jelentkeztek a legtöbben 2025/2026-os Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjra? Vagy arra, hogy mely szakok a legnépszerűbbek idén? Érdekel, melyik magyar egyetem kapta a legtöbb jelentkezést? Fedezd fel az idei pályázati időszak legérdekesebb trendjeit és eredményeit!
A beadott pályázatok száma
A 2025/2026-as tanévre szóló pályázati körben összesen 302 jelentkező adta be pályázatát, közülük 237 fő felelt meg a formai követelményeknek.
A legnépszerűbb képzési szintek és szakok
A magyar nyelvi előkészítő program mellett a legnépszerűbb képzések az angol nyelven elérhető orvostudomány, informatika, üzleti adminisztráció és menedzsment volt. A legtöbb pályázatot alapképzésekre nyújtották be, de népszerűek voltak a graduális (mester és egyszintű mesterképzés) és a nem diplomás képzések is.
Mely országokból érkezett a legtöbb pályázó?
Az Európai Unió tagállamai, a Szerb Köztársaság és Ukrajna Kárpátalja megyéje kivételével a program a világ bármely országában élő magyar diaszpóra közösség tagjainak szól. A 2025-ben a pályázók szinte a világ minden tájáról jelentkeztek, de a jogosult pályázók közel 50%-a az amerikai kontinensről, főként az Amerikai Egyesült Államokból, Kanadából és Izraelből érkezett.
A programban résztvevő magyarországi egyetemek száma
A 2025/2026-os tanévre szóló pályázati körben összesen 35 magyar felsőoktatási intézmény kínált képzéseket a jelentkezők számára, köztük olyan rangos egyetemek, mint az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem.
Ha idén már jelentkeztél az ösztöndíjra, ne felejtsd el, hogy a pályázati időszak bizonyos részei még mindig tartanak. Ha már túl vagy a technikai ellenőrzésen, valamint az ajánlóleveled értékelését is megkaptad, akkor még mindig van esélyed az ösztöndíjra.
További információk a program weboldalán és Facebook oldalán érhetők el.
Érdekel, hogy mi történik a jelentkezési időszak lezárása után? Olvasd el korábbi cikkünket, melyben a jelentkezési időszak utáni időszakról írunk részletesebben ITT.
Fotó forrás: Unsplash